Atsako menopauzės mentorė: kas yra perimenopauzė?

Atsako menopauzės mentorė: kas yra perimenopauzė?

Rūtos ekspertiškumas:
– Tarptautinės moters sveikatos menopauzėje koučingo studijos I Jungtinė Karalystė
– Diplomas „Nutrition for health“ programoje, kuri yra akredituota International Federation of Holisitic Therapists
– Praktika Menopause Wellness Coach programoje I the College of Functional Wellness, UK
– 15 metų vadovavimo patirtis farmacijos versle


Menopauzė yra natūralus gyvenimo etapas, kai 12 mėnesių iš eilės nėra mėnesinių, dažniausiai apie 51-uosius metus. Tačiau hormoniniai pokyčiai ir jų sukelti simptomai pasireiškia kur kas anksčiau nei baigiasi mėnesinės. 

Kai moteris pradeda jausti pirmuosius simptomus, tokius kaip karščio bangos, naktinis prakaitavimas, nuotaikų kaita, mėnesinių sutrikimai bei kititai yra ženklas, kad prasideda perimenopauzė.

Perimenopauzė yra pereinamasis laikotarpis link menopauzės, kuris gali prasidėti jau sulaukus 35 metų ir tęstis iki 10 metų. Šis etapas yra tikras iššūkis moterims, nes būtent perimenopauzėje vyksta intensyvūs hormoniniai pokyčiai.

Nors perimenopauzėje galimybė pastoti išlieka, kiaušidės pradeda gaminti vis mažiau kiaušinėlių. Dėl to estrogenai šokinėja aukštyn-žemyn, progesterono kiekis ženkliai krenta, taip pat mažėja testosterono lygis. Šie hormonų svyravimai sukelia anksčiau nepatirtus simptomus, kurie gerokai išvargina ir išgąsdina.

Menstruacinis ciklas šiame etape dažnai tampa nereguliarus: mėnesinės gali būti sunkesnės ar lengvesnės, ilgesnės ar trumpesnės. Be to, pradeda vyrauti anovuliaciniai ciklai, kurie gali sukelti psichologinius simptomus, tokius kaip nerimas, depresija ar nemiga.

Svarbu žinoti, kad nėra testo perimenopauzei diagnozuoti (nors kai kurie kraujo žymenys duoda užuominų) ir ši būklė dažniausiai patvirtinama pagal simptomus ir amžių. Todėl būtina konsultuotis su sveikatos priežiūros specialistais, kurie gerai išmano apie menopauzę ir jos simptomus.


Dažniausi perimenopauzės simptomai:

  • Nereguliarus menstruacijų ciklas
  • Karščio bangos
  • Naktinis prakaitavimas
  • Nuovargis ir miego sutrikimai
  • „Smegenų rūkas“
  • Sumažėjęs lytinis potraukis
  • Makšties sausumas ir šlapimo takų infekcijos
  • Sąnarių ir raumenų skausmai
  • Pablogėjusi odos ir plaukų būklė
  • Galvos skausmai ir svaigimas
  • Chroniškas stresas ir nerimas
  • Svorio pokyčiai, ypač pilvo srityje
  • Virškinimo problemos, pilvo pūtimas

Ką galite padaryti Jūs?

Perimenopauzė nėra būklė, kurią reikia tiesiog „ištverti“. Svarbu nebijoti kalbėti apie savo savijautą su artimaisiais ir ieškoti pagalbos. 

Jei jaučiate, kad esate perimenopauzėje, stebėkite ir fiksuokite savo simptomus ir aptarkite juos su menopauzę išmanančiu sveikatos specialistu, kuris gali padėti rasti atsakymus ir rekomenduoti tinkamą gydymą.

Kaip pagerinti savijautą perimenopauzėje?

Mitybos įpročių koregavimas, didesnis fizinis aktyvumas, sveika gyvenseną, tinkami maisto papildai ir/ar pakaitinė hormonų terapija gali ženkliai pagerinti savijautą ir gyvenimo kokybę.

Mes kruopščiai atrinkome produktus, kurie gali padėti jums jaustis geriau perimenopauzėje ir susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą.


Gauti pranešimą Informuosime Jus, kai prekė bus prekyboje. Palikite savo el. paštą žemiau.
0