Probiotikai vaikams: kaip išsirinkti tinkamus ir kam jie reikalingi

Probiotikai vaikams: kaip išsirinkti tinkamus ir kam jie reikalingi

Probiotikai vaikams: kaip išsirinkti tinkamus ir kam jie reikalingi

Probiotikai vaikams: kaip išsirinkti tinkamus ir kam jie reikalingi

Vaiko žarnyno mikroflora pradeda formuotis vaiko organizmo vystymosi laikotarpiu gimdoje. Kai kūdikiai gimsta natūraliai, jų mikrobiota tampa įvairesnė. Jei yra vaisiaus vystymosi anomalijų arba vaikas gimsta atlikus cezario pjūvį, mikrofloros gali nepakakti visavertei virškinimo sistemos veiklai. Dėl to susilpnėja imunitetas, padidėja alergijos maistui rizika arba blogiau pasisavinamos maistinės medžiagos. Šių sutrikimų derinys sukelia sulėtėjusį augimą ir vystymąsi. Todėl svarbu suaktyvinti mikroflorą. Straipsnyje apžvelgsime, kokius probiotikus rinktis vaikams ir kodėl svarbu laiku atkreipti dėmesį į kūdikio virškinimo sistemos sveikatą.

Kodėl kūdikio virškinimo sistemai reikia probiotikų?

Probiotikai – tai gyvų mikroorganizmų kolonijos, būtinos sveikai žarnyno mikroflorai formuotis. Gavus pakankamą probiotikų kiekį, natūrali mikrobiota praturtėja ir tampa įvairesnė. Suaktyvėja jos veikla, o tai užtikrina viso organizmo sveikatą. Probiotikai atlieka šias funkcijas:
– slopina patogeninių bakterijų augimą;
– stiprina apsauginius žarnyno sienelių barjerus;
– palaiko rūgščių ir šarmų pusiausvyrą;
– neutralizuoja neigiamą laisvųjų radikalų poveikį;
– padeda kovoti su alerginėmis reakcijomis;
– palaiko medžiagų apykaitos procesus;
– šalina toksinus iš organizmo.
Probiotikai skatina virškinimo fermentų, skaidančių sudėtingus cheminius junginius į paprastesnius, sintezę. Į organizmą patekę vitaminai ir mineralai geriau įsisavinami. Padidėjusi mikrobiotos populiacija padeda pagerinti žarnyno motorines funkcijas ir išvengti virškinimo trakto sutrikimų.

Kada vaikams būtini probiotikai?

Probiotikai dažnai skiriami ankstukams. Jų mikroflora nespėja subręsti, todėl atsiranda virškinimo sistemos sutrikimų. Preparatai, kurių pagrindą sudaro pieno rūgšties bakterijos, padeda aktyviai formuotis natūraliai mikrobiotai ir įveikti tokius simptomus, kaip skystos išmatos bei dujų susikaupimas. Probiotikus rekomenduojama vartoti:
– esant jautrumui laktozei;
– sergant sezoninėms alerginėms reakcijoms (dilgėline, polinoze ir kt.);
– esant dermatologinėms ligoms;
– sumažėjus apetitui;
– esant svorio trūkumui.
Probiotikai rekomenduojami vaikams gydymo antibiotikais metu. Jie užkerta kelią virškinimo veiklos sutrikimams ir nemalonių pojūčių atsiradimui, padeda atkurti vietinį imunitetą.

Probiotikų rūšys vaikams

Vaikams skirti probiotikai skiriasi savo sudėtimi ir forma. Jaunesniems nei 3 metų vaikams probiotikų preparatai yra miltelių, lašų arba skystų esencijų pavidalo. Jei vaikui jau yra susiformavęs rijimo refleksas ir jis negalės užspringti, jam galima duoti probiotikų kapsulėmis ar tabletėmis. Atsižvelgiant į sudėtį, skiriami šie probiotiniai preparatai:
– Savaime susifermentuojantys. Skirti patogeniniams mikroorganizmams naikinti.
– Monokomponentiniai. Sudėtyje yra tik vienos rūšies mikroorganizmų. Tai gali būti bifidobakterijos, E. coli ar kitos bakterijos.
– Daugiakomponentiniai. Jų sudėtyje yra dviejų ar daugiau rūšių naudingų mikroorganizmų.
– Metaboliniai. Tarp komponentų yra fermentų ir bakterijų.
– Sinbiotikai. Be probiotikų, jų sudėtyje yra medžiagų, didinančių priemonės veiksmingumą (vitaminų, aminorūgščių ir kt.). Aktyvieji komponentai yra laktobacilos, bifidobakterijos ar kiti mikroorganizmai. Jie veikia skirtingai, pavyzdžiui, streptokokai reikalingi, kai sutrinka kalcio pasisavinimas. Jie padeda augti ir vystytis skeletui. Sacharomicetai gali padėti sergant grybelinėmis infekcijomis (pienlige ar kt.).

Į ką atkreipti dėmesį renkantis probiotikus vaikui?

Renkantis probiotikus vaikui, būtina atidžiai išstudijuoti vaisto vartojimo instrukcijas. Taip bus užtikrintas sudėties saugumas, taip pat kontraindikacijų ir šalutinio poveikio nebuvimas. Mikroorganizmų koncentracija probiotikuose turėtų būti kruopščiai parinkta. Svarbu, kad ji turėtų gydomąjį poveikį ir būtų tinkama vaikams. Į ką dar atkreipti dėmesį renkantis probiotikus vaikams?
1. Vaiko amžių. Ant maisto papildo pakuotės turėtų būti žyma apie amžiaus apribojimus. Jį taip pat galite rasti instrukcijoje.
2. Į sudėtį įeinančių mikroorganizmų rūšis. Nuo to priklauso, kokį poveikį vaistas turės.
3. Išleidimo forma. Priemonė turi būti saugi ir patogi vartoti.
4. Rinkdamiesi probiotikų kompleksą, turite įsitikinti, kad visos sudedamosios dalys yra tinkamos vaikui. Neturėtų būti alergijų ar individualių virškinimo reakcijų į komponentus.
Saugūs ir veiksmingi yra natūralios sudėties preparatai. Vieni iš jų yra Dr. Ohhira probiotikai. Jų sudėtyje yra 12 pieno rūgšties bakterijų padermių ir iš augalų gautų premetabiotikų. Jie tinka vaikams skirtoms suspensijoms ruošti.

Gauti pranešimą Informuosime Jus, kai prekė bus prekyboje. Palikite savo el. paštą žemiau.

No fields found, please go to settings & save/reset fields

0